ضد هک شدن وای فای

آموزش جلوگیری استفاده دیگران از Wifi شما (ضد هک شدن وای فای)

دیگر نگران هک شدن وای فای خود  نباشد. در این آموزش حتی کسانی که وای فای شما را هک می کنند نمی توانند از اینترنت شما استفاده کنند. با این ترفند میتوانید تعیین کنید چه کسانی از وای فای شما استفاده کنند.

در واقع اگر شخصی که مورد تایید شما نیست رمز وای فای شما را داشته باشد و به آن متصل هم شود نمیتواند از حجم اینترنت شما استفاده کند. و به هیچ عنوان از حجم نت شما کاسته نمیشود. برای مثال میتوانید تعیین کنید فقط اعضای خانواده شما یا کارکنان یک شرکت خاص بتوانند از  حجم وای فای بهره ببرند.

آموزشی.نت این ترفند را تصویری برای شما آماده کرده است. پس بهتر است مرحله به مرحله همراه ما باشید و امنیت وای فای خود را چند صد برابر کنید.

مرحله۱:  ابتدا مرورگر خود را اجرا کنید و با وارد کردن آدرس آی پی زیر به تنظیمات وای فای خود بروید:

http://192.168.1.1

نکته: معولا یوزرنیم و پسورد ورود به تنظیمات وای فای هر دو admin است. ینی در هر دو کادر admin را وارد کنید. مگر اینکه خودتان از قبل رمز ورود به تنظیمات (نه رمز متصل شدن به وای فای) را تغییر داده باشید.

   ضد هک شدن وای فای

مرحله۲:  پس از ورود به بخش تنظیمات روتر سربرگ status را انتخاب نماید و در لیست wireless بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نمایان شود. (تلفن همراه، لب تاپ و سایر دستگاه ها) پس مشاهدMAC ای پی دستگاه های خود آنها را کپی کنید.

ضد هک شدن وای فای

مرحله۳: هنگامی که مک آی پی تلفن همراه و لب تاپ خود را کپی کردید از منو تنضیمات روتر، سربرگ interface setup را انتخاب کنید و به منوی wireless بروید.

ضد هک شدن وای فای

مرحله۴: در منوی wireless به دنبال بخش wireless MACAddress filter بگردید و تیک گزینه deactivated را بزنید.

ضد هک شدن وای فای

مرحله۵: در این بخش شما می توانید ۸ دستگاه برای استفاده از وای فای مجاز کنید . پس از وارد کردن MAC آی پی های مورد نظر تیک گزینه Active را بزنید . و در آخر تنظیمات انجام شده را SAVE کنید تا تمامی عملیات اعمال شود. به همین سادگی

پیدا کردن مک آی پی در گوشی های اندوریدی: 

ابتدا بهتر است وای فای خود را روشن کنید و وارد تنظیمات شوید. سپس در بخش About device یا همان بخش “درباره تلفن” وارد بخش status شوید. در این قسمت مک آی پی وای فای را مشاهده میکنید .

 

میتوانید سوالات خود را در بخش نظرات بپرسید . با آموزشی.نت همزاه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *