جلوگیری از هک تلگرام (با دو راه حل)

ممکن است برای خیلی ها تلگرامشان شخصی ترین اپلیکیشن گوشی شان باشد. و لو نرفتن مکالمات متنی وچند رسانه ای شان برایشان خیلی مهم است .در اینجا جلوگیری از هک تلگرام(با دو راه حل) را به شما اموزش میدهیم

شاید اطراف شما هم آدم های زیادی باشند که میخواهند مکالمات شما را مشاهده کنند و عده ای حتی حاضرند درازای آن پول هم بپردازند. روش های پیشنهادی ما را دنبال کنید تا بتوانید با چند کلیک ساده تلگرامی امن برای خودتون داشته باشین:

روش اول: two–step verification یا تایید دو مرحله ای
۱- برنامه تلگرام را باز کنید.
۲- وارد Setting تلگرام شوید.
۳- به قسمت privacy and security بروید.
۴- گزینه two–step verification را انتخاب نمایید.
۵- سپس گزینه set additional password را انتخاب کنید
۶-ایمیل و پسورد خود را در این بخش وارد کنید و این نکنه مد نظرتان باشد که بعدا شما به ایمیل و پسورد خودتون نیاز دارید پس اونا رو یادداشت کنید که درصورت فراموشی با مشکل مواجه نشید.

۷-بعد از این که ایمیل و پسوردتان را وارد کردید تلگرام لینک تایید را به ایمیل شما میفرستد و شما باید وارد ایمیل خودتان بشوید و روی آن لینک کلیک نمایید.

حالا اگر کسی بخواهد با شماره موبایل شما وارد تلگرام شود باید علاوه بر کد تایید ارسالی از تلگرام پسورد وارده در این قسمت را هم داشته باشد تا قادر به انجام این کار باشد.

روش دوم : کنترل و مشاهده دستگاه های وارد شده – active sessions
این قسمت به شما تمامی دستگاه ها و دیگر اپلیکیشن ها مانند موبوگرام را که از طریق آنها به اکانت تلگرامی شما وارد شده اند را نمایش میدهد.
۱- تلگرام را باز کنید.
۲- سپس setting
۳-بعد وارد privacy and security شوید.
۴- رویactive sessions کلیک کنید.
این قسمت نام دستگاهی که به وسیله آن در حال حاظر از تلگرام استفاده میکنید را نمایش میدهد.نام دستگاه خود را با دیگر نام ها چک کنید اگر انها متفاوت باشند ممکن کسی بدون اطلاع شما در حال استفاده از تلگرامتان باشد.

هک تلگرام
telegram

۵- درصورتی که بخواهید دستگاهی را که بدون اجازه از اکانت شما استفاده میکند را متوقف نمایید کافیست روی نام دستگاه کلیک کرده و سپس روی گزینه ی terminate this session را انتخاب نمایید.
۶- اگر بخواهید که جز دستگاه شما هیچ دستگاه دیگری قادر به استفاده از اکانت شما نباشد گزینه ی terminate all other session را انتخاب نمایید.
با این کار اگر شخصی از طریق دستگاه دیگری بخواهد وارد اکانت شما شود تلگرام با ارسال پیامی به شما ip شخص مورد نظر را به شما اطلاع میدهد.

 

به طور کلی برای حفظ حریم شخصی در گوشی همراهتان به نکات زیر توجه فرمایید:
– سعی کنید همیشه از اپلیکیشن های رسمی هر برنامه استفاده نمایید و از استفاده از نسخه های غیر رسمی که توسط شرکت اصلی تایید نشده اند خودداری نمایید.
– از اینترنت و شبکه امن استفاده کنید.معمولا وصل شدن به وای فای مکان های عمومی امکان هک دستگاه شما را برای سودجویان فراهم میکند که رو رفتن اطلاعات شخصی شما را در پی دارد.
– سعی کنید تلفن همراه یا تبلت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و برای قسمت های مختلف دستگاهتان رمز های متفاوت بگذارید.
– لینک های دارای پسوند (.bot) ربات هستند و احتمال بد افزار بودن انها وجود دارد.نسبت به انها هشیار باشید.
– و در اخر روی هیچ لینکی که از یک منبع نا معتبر بری شما ارسال شده باشد کلیک نکنید. این لینک ها ممکن است حاوی هر گونه بدافزار یا… باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *