آموزش استفاده از استوریز (Stories) اینستاگرام

آموزش استفاده از استوریز (Stories) اینستاگرام

استوریز (Stories) چیست ؟

استوریز یکی از سرویس های جدید نرم افزار اینستاگرام میباشد که در آن میتوانید عکس ها یا ویدیو های خود را بصورت موقت و به مدت ۲۴ ساعت به نمایش بگذارید.

در بالای صفحه ای که پست های فالویینگ های شما در حال نمایش است استوری های افراد مختلف را میتوانید بصورت دایره هایی مشاهده کنید .

آموزش استفاده از استوریز

برای اینکه بتوانید عکس یا فیلم های خود را در استوریز قرار دهید کافی است روی گزینه ی + که در بالای صفحه و سمت چپ مشاهده میکنید کلیک کنید ( در عکس زیر نشان داده شده است )

حالا در صفحه ی باز شده میتوانید عکس یا فیلمی را در لحظه گرفته و آن را در استوری قرار دهید . همچنین میتوانید انواع افکت ها را روی عکس و فیلم خود با کشیدن انگشت از سمت چپ به راست اعمال کنید.

اگر میخواهید تصاویری که قبلا در گوشی شما ذخیره شده اند را در استوری قرار دهید کافیست انگشت خود را در قسمت استوری و هنگام پست گذاشتن در آن از بالا به پایین بکشید سپس از بین عکس ها و ویدیو هایی که در طی ۲۴ ساعت گذشته در گوشی شما ذخیره شده اند میتوانید انتخاب کنید .

همچنین شما میتوانید هنگام دیدن استوری های دوستانتان با زدن گزینه Send Message یک پیام شخصی در مورد آن استوری در دایرکت ارسال کنید . برای ریپورت کردن استوری هم کافیست با زدن سه نقطه ای که در بالای استوری شخص مورد نظر هست آن را ریپورت کنید .

چگونه میتوان استوری خود را از یک سری از افراد و فالور ها مخفی کرد؟

میتوانید در بخش تنظیمان اینستاگرام و قسمت Story Setting با زدن گزینه Hide Story From تعیین کرد که چه کسانی نتوانند استوری های شما را مشاهده کنند

چگونه میتوان تعیین کرد که چه افرادی بتوانند استوری ما را ریپلی (Reply) کنند ؟

در بخش تنظیمات اینستاگرام و در بخش Story Setting و کادر Allow Message Replies میتوانید تنظیم کنید که چه کسانی بتوانند استوری شما را ریپلی کنند (پیام در مورد استوری شما در دایرکت بفرستند) ، با زدن گزینه Your Followers تمامی فالور های شما قادر خواهند بود استوری شما را در طی آن ۲۴ ساعت ریپلی کنند با زدن گزینه Followers You Follow Back فقط فالور هایی میتوانند استوری شما را ریپلی کنند که شما هم آن ها را فالو کرده باشید و با زدن گزینه off هیچکس نمیتواند استوری های شما را ریپلی کند.

سوالات متداول در مورد استوریز : 

– می‌توانم بدون این‌که فردی متوجه شود Story او را ببینم؟

خیر وقتی از استوری کاربری بازدید کنید نام شما برای او قابل رؤیت خواهد بود.

– چگونه می‌توانم استوری‌های چند قسمتی بگذارم؟

کافیست چند تصویر یا ویدئوی جداگانه در استوری منتشر کنید تا به‌صورت چندقسمتی نمایش داده شود.

– چه کسانی می‌توانند Storyهای مرا ببینند؟

برای اکانت‌های پرایوت یا شخصی تنها فالورها قادرند تا استوری یا داستان‌های شما را ببینند.

برای اکانت‌های عمومی فالورها آن را در بالای صفحه خود مشاهده کرده و هر کاربری می‌تواند با مراجعه به پروفایلتان Storyهایتان را ببیند.

– نمی‌خواهم Story های یک فرد خاص را ببینم ؛ باید چکار کنم؟

روی دایره Story فرد مورد نظر در بالای صفحه انگشت خود را نگه داشته و Mute …’s Story را انتخاب کنید. به این ترتیب استوری این فرد به آخر صف انتقال یافته و به‌صورت خودکار پخش نخواهد شد

 

  • برای اینکه استوری ها را در کامپیوتر ( PC) مشاهده کنیم کافیست اینستا را با استفاده از مرورگر گوگل کروم باز کرده و افزونه ی Chrome IG Story را روی آن نصب کنید .

8 دیدگاه در “آموزش استفاده از استوریز (Stories) اینستاگرام”

    • رضا

      سلام . اول اینکه برای ورود به اینستاگرام از طریق کامپیوتر از طریق سایت اینستا و با مرورگر گوگل کروم باید اینکارو انجام بدید . افزونه ی Google IG Story رو دانلود کنید و روی مرورگر گوگل کروم نصب کنید بعد میتونید استوری ها رو هم ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *